fajne kurtki przejściowe damskie

Jaką kurtkę przejściową kupić w tym roku

Kurtki przejściowe damskie to taki element garderoby kobiecej, który sprawdzi się świetnie nie tylko wczesną wiosną lub jesienią – w końcu w Polsce często mamy również kapryśne lato. Przejściowa kurtka to świetna alternatywa dla marynarek, dla ubierania się na cebulkę, bo chronią przed wiatrem i grzeją wtedy, gdy na zewnątrz jest odrobinę chłodniej.

Kurtki przejściowe damskie

fajne kurtki przejściowe damskie
Wybierając przejściową kurtkę warto zwrócić uwagę na jej krój – wbrew pozorom to naprawdę nie musi być kurtka typowo sportowa, wyposażona w kaptur, wykonana z tkaniny odpornej na deszcz. Współczesne przejściowe kurtki bardzo często mają zdecydowanie bardziej kobiecy krój, często przypominają na przykład krótki płaszczyk lub odrobinę cieplejszą marynarkę. Ostateczny wybór zależy zatem od stylu życia – dla kobiet ceniących wygodę i sportowy charakter, świetnie sprawdzą się klasyczne kurtki wiatrówki z podszewką. Dla kobiet lubiących natomiast elegancję – lepszym wyborem okaże się kurtka w kroju przypominająca krótki płaszczyk.

Parka lub kurtka jeansowa

Warto zwrócić uwagę jeszcze na 2 modele kurtek przejściowych, do których należą klasyczna parka i kurtka jeansowa, o takich ubraniach więcej dowiesz się tutaj. Obydwie te kurtki mają bardziej sportowy charakter i w sumie częściej wybierają je młode kobiety, jednak w tym roku powinny o nich przypomnieć sobie też trochę bardziej dojrzałe panie. Dlaczego? To zupełnie proste – to właśnie te modele kurtek potrafią fantastycznie odmłodzić wizerunek.