Rodzaje marynarek męskich

Zakup marynarki jest dużym wyzwaniem dla każdego mężczyzny. Przede wszystkim musi być ona dobrze dobrana, żeby właściwie leżała na barkach i plecach. 

Zakup marynarki męskiej

Dosyć często można na mieście spotkać mężczyzn, którzy noszą za małe lub za duże marynarki. Dlatego warto wiedzieć jak wybrać marynarkę męską, która będzie wygodna oraz funkcjonalna. Trzeba też pamiętać, że nie kupujemy jej na całe życie, dlatego jeśli przybierzemy na masie to powinniśmy zmienić również marynarkę. Wybór jest ogromny, dlatego każdy może znaleźć model, który będzie odpowiadał jego preferencjom. Najpierw jednak trzeba doskonale poznać swoją sylwetkę, żeby wiedzieć jaką marynarkę wybrać. Połowa sukcesu to prawidłowo dopasowany rozmiar. Trzeba na to koniecznie zwrócić uwagę, ponieważ każdy mężczyzna ma inną budowę ciała. Rozmiar to nie wszystko, ponieważ liczy się także materiał, kolor oraz fason. Marynarka powinna być też wyprodukowana z materiału, który przepuszcza powietrze. Detale ozdobne potrafią dodać elegancji, ale w zbyt dużej ilości nie wyglądają dobrze. W garderobie męskiej obowiązkowo powinna się znaleźć przynajmniej jedna marynarka. Najlepiej jednak mieć je kilka, na różne okazje. Obecnie można się ubrać stylowo i elegancko za niewielkie pieniądze. Oczywiście nie będą to ubrania topowych firm, ale pod względem jakości nie będą wiele odbiegać. Dobrze dobrana marynarka może przede wszystkim poprawić proporcje. Dodatkowo można ukryć pewne defekty oraz mankamenty figury. Nikt nie jest idealny, dlatego ubrania pozwalają to zmienić. Faceci często kupują za duże marynarki, które są potem obwisłe. Niestety z taką marynarką nie można już zbyt wiele zrobić, dlatego nadaje się jedynie na sprzedaż. Marynarka musi się układać dobrze nie tylko na barkach, ale również na plecach. Są to dwa najważniejsze punkty, o których trzeba pamiętać. Nawet doświadczony krawiec może mieć problem z poprawką linii pleców. 

Rozmiar marynarki

Odpowiednio dobrany rozmiar marynarki można sprawdzić po tym, czy pojawiają się marszczenia materiału. Jeżeli ich nie ma to znaczy, że wszystko jest w porządku. Warto dodać, że poprawki krawieckie potrafią czasami naprawdę sporo kosztować, dlatego średnio opłaca się je robić. Podstawowa zasada jest taka, że marynarka nie powinna przekraczać naturalnej linii barków. Po zapięciu marynarki czasami mogą rozjeżdżać się klapy, więc na to także trzeba zwrócić szczególną uwagę. Na pierwszy rzut oka czasami ciężko jest dostrzec szczegóły, a to one są w tym wszystkim najważniejsze. Obecnie wybór wysokojakościowych marynarek jest dosyć duży. Konkurencja na rynku również jest spora, dlatego firmy rywalizują między sobą o klientów. Alergicy powinni koniecznie wybierać marynarki z naturalnych materiałów. W sprzedaży dostępne są również bardzo tanie marynarki, ale zazwyczaj produkowane są one z materiałów syntetycznych. Warto mieć na uwadze, że materiał syntetyczny nie przepuszcza powietrza, dlatego ciężko mieć na sobie taką marynarkę nawet przez kilka godzin. 

Długość marynarki

Dopasowanie długości rękawów jest niestety problematyczne dla wielu mężczyzn. Trzeba pamiętać, że mankiet koszuli powinien minimalnie wystawać. W sklepach sieciowych możemy wciąż spotkać się z oznaczeniem: S, M, L, XL itd. W takim miejscu nie znajdziemy raczej marynarki dobrej jakości. Lepiej zapłacić trochę więcej pieniędzy i mieć pewność, że marynarka jest dobrej jakości. Cena jest prawdopodobnie jedyną zaletą tanich marynarek. Bardziej wyrafinowane oznaczenia rozmiarów można spotkać w sklepach z trochę wyższej półki. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że obwód klatki piersiowej powinien być zawsze mierzony na wdechu. Jest to istotne, ponieważ w znacznym stopniu zależy od tego komfort noszenia marynarki. Wygoda jest bardzo ważna dla osób, które w marynarce chodzą do pracy. Jeżeli będzie obcisła to niestety może krępować nasze ruchy i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Trzeba też pamiętać, że do nasady kciuka mają sięgać rękawy marynarki. Warto także uważać, żeby na tkaninie na barkach nie występowały żadne pomarszczenia. Po przeczytaniu tekstu masz już wiedzę, jak wybrać marynarkę męską.