Biustonosze do karmienia – wszystko co powinnaś wiedzieć!

biustonosz do karmienia

Specjalne biustonosze do karmienia są coraz częściej polecane przez młode mamy. Nic w tym zaskakującego. Posiadają bowiem szereg zalet, które doceniane są przez tysiące kobiet. Jakie pozytywne cechy posiadają biustonosze do karmienia? Kiedy warto zastanowić się nad jego zakupem? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru biustonoszy do karmienia?

Biustonosze do karmienia – zalety

Biustonosze do karmienia z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Ich renoma związana jest przede wszystkim z wygodną i komfortem, które niosą dla każdej mamy. Stanowią jedna z najważniejszej pomocy podczas karmienia piersią w miejscach publicznych czy w domowym zaciszu. Wykonane z trwałym materiałów, dzięki czemu chronią biust przed możliwymi, a także dbają o jego wygląd, poprawiając tym samym pewność siebie. Co więcej, biustonosze do karmienia zostały zaprojektowane tak aby móc jednocześnie korzystać z wkładek laktacyjnych czy kojących okładów z kapusty. Dostępne są w wielu rozmiarach i wzorach, dzięki czemu nie tylko przynoszą ulgę obolałym piersią, ale również estetycznie wyglądają. Kiedy jest odpowiednia pora do zakupy biustonoszy do karmienia?

Kiedy warto zakupić biustonosz do karmienia?

Każda przyszła mama prędzej czy później zaczyna zastanawiać się nad zakupem biustonoszy do karmienia. Jest to bowiem element kobiecej garderoby, który znacznie ułatwia codzienne życie z maluszkiem. Kiedy warto go zakupić? Wiele brafitterek zauważa, że najlepiej jest go kupić do około miesiąca przed porodem. Warto również pamiętać, że w czasie laktacji biust może się jeszcze powiększyć przez co rozmiar miseczki powinien być większy. Sprawdzi się to również podczas używania wkładek laktacyjnych czy okładów z kapusty. W przypadku obwodu, powinien on być ciaśniejszy niż w czasie ciąży. Na jakie inne aspekty warto zwrócić uwagę przed zakupem biustonoszy do karmienia?

biustonosz do karmienia fioletowy w kropki

Biustonosze do karmienia – co warto wiedzieć?

Jednym z podstawowych kryteriów podczas wybory odpowiedniego biustonosza do karmienia jest rozmiar. Tak jak już zostało wytłumaczone powyżej – warto zdecydować się na większy rozmiar, tak aby móc swobodnie używać m.in. wkładek laktacyjnych. Równie ważnym zadaniem jest podjęcie decyzji odnośnie rodzaju biustonosza. Na rynku dostępne są następujące modele:

  • biustonosze z fiszbinami – zdecydowanie sprawdzają się w przypadku kobiet z większym biustem. Ich głównym zadaniem jest bowiem podtrzymanie i wymodelowanie piersi. Biustonosze z fiszbinami sprawdzają się również podczas wieczornych wyjść.
  • biustonosze bez fiszbin – modele nieusztywniane najczęściej wybierane są do użytku domowego, są bowiem bardzo wygodne, a także pozwalają piersiom oddychać. W ich przypadku, odpowiednie dopasowanie odgrywa bardzo ważną rolę. Źle dobrany biustonosz może doprowadzić nawet do zatkania kanalików mlekowych.

Ostatnią kwestia wartą uwagi jest materiał, z którego wykonuje się biustonosz. Powinien on zostać wykonany z naturalnych, przewiewnych materiałów, które nie spowodują dodatkowych podrażnień. Brafitterki polecają biustonosze do karmienia z bawełny, która najczęściej zawiera w sobie domieszkę elastanu, aby materiał mógł swobodnie dopasowywać się do ciała. 

Biustonosze do karmienia – wszystko co powinnaś wiedzieć!
Przewiń na górę