Do czego pasują sztyblety?

sztyblety czarne Rock Live DeeZee

Trafiając pod koniec lata do sklepu z butami, przeciętna pani na pewno zobaczy tam ponadczasowe obuwie – sztyblety damskie. To botki sięgające nieco za kostkę, na płaskiej podeszwie lub niewielkim obcasie. Mogą okazać się dobrym wyborem na zbliżającą się jesień.

Modnie i wygodnie


Obuwie jesienne nie musi być brzydkie i sztampowe, czego najlepszym dowodem są modne botki sztyblety damskie. Choć bardzo często je widać, różnorodność fasonów czy kolorów może zadziwiać, podobnie jak kwestie związane z wygodą. Powszechne jest zestawianie klasycznych sztybletów z eleganckim strojem wizytowym lub biurowym, jak również łączenie ich z bardziej casualowymi stylizacjami, których ważnym elementem są spodnie. Sztyblety pasują też do spódnic i sukienek, co czyni je jednym z najbardziej uniwersalnych wyborów.

Aby dobrze wybrać


Ze względów praktycznych najrozsądniejszym zakupem jest nabycie sztybletów znanego producenta. Wtedy nie będą to jakieś przypadkowe buty, ale wygodne i trwałe obuwie. Wydatek raz poniesiony naprawdę się opłaci, w odróżnieniu od sytuacji kupowania niedrogich butów, które nie dożywają do końca sezonu. W każdym dobrym sklepie obuwniczym pod koniec lata można znaleźć wiele różnych modeli sztybletów. Niekiedy warto pokusić się o zakup kolejnej pary poza np. klasycznymi. Dzięki temu zyska się więcej oryginalności w swoich stylizacjach, bez konieczności chodzenia cały sezon w takich samych botkach. Warto poświęcić trochę czasu na przymiarkę, gdyż wygoda noszenia butów to podstawa dobrego samopoczucia.

Do czego pasują sztyblety?
Przewiń na górę