Koszule damskie – jak dobrać je stosownie do okazji?

Miejsca, do których się udajemy determinują niejednokrotnie nasz sposób ubierania się. Nie wszędzie bowiem przystoi ten sam strój. Kusa spódniczka, która sprawdzi się na imprezie w klubie, niekoniecznie będzie dobra na egzamin maturalny. Uniwersalnym typem odzieży, który można wykorzystać wszędzie są koszule w różnych fasonach i wzorach. Jak wybrać koszulę damską, udając się w konkretne miejsca? 

Koszula do pracy

Koszula zakładana do pracy zależy od tego, jaką profesję wykonuje dana osoba oraz jakie ma obowiązki. Jeśli jest to praca fizyczna, wystarczy prosta bawełniana koszula odpowiednio rozciągliwa, aby nie krępowała ruchów. Jeśli natomiast ktoś w pracy spotyka się z kontrahentami lub obsługuje klientów bezpośrednio w okienku powinien już być ubrany bardziej oficjalnie. Biała, prosta koszula zawsze będzie na miejscu, lecz można także postawić na koszule w odcieniach czerni, brązu, beżu i butelkowej zieleni. Wszystkie te kolory kojarzą się bowiem z profesjonalizmem, a poprzez strój ludzie mają możliwość kreowania swojego wizerunku. W pracy lepiej nie przesadzić z dodatkami do koszuli. Wystarczy kilka elementów biżuterii, jak np. elegancka broszka oraz gustowny zegarek. W podobnym stroju można zjawić się również na rozmowie kwalifikacyjnej do pracy.

Koszula na urodziny cioci

Urodziny bliskiego członka rodziny to świetna okazja, by zaprezentować się schludnie, ale nie nazbyt elegancko, bo w ten sposób można zawstydzić samą solenizantkę, która w tym dniu powinna brylować. Można wybrać koszule, które zawsze będą się prezentować wytwornie, lecz nie nazbyt profesjonalnie. Dobrym rozwiązaniem będzie koszula w grochy lub nieśmiertelną panterkę.

Koszula do szkoły

Galowy strój szkolny w klasycznym wydaniu to granatowa spódnica i biała bluzka. Obecnie można jednak trochę pobawić się konwencją. Zamiast białej bluzki można spokojnie założyć czarną a jeśli białą, to chociaż poeksperymentować z formą, np. postawić na koszulę z elementami koronkowymi, żabotem lub imitacją krawatu. Zamiast granatowej spódnicy można założyć spodnie typu dzwony. 

Koszula na Sylwestra

Sylwestrowa koszula to przede wszystkim dużo cekinów i innych elementów świecących. Podczas szalonej imprezowej nocy nie trzeba się w żaden sposób ograniczać. Koszule mogą wówczas być w kolorze złotym lub srebrnym, bądź po prostu pełne brokatu. Zakłada się wówczas również koszule ze świecących poliestrów, które przypominają rybie łuski. Na porządku dziennym podczas witania nowego roku są koszule z efektownymi wcięciami lub koszule bez ramion. Każdy rodzaj koszuli, który nada się na zabawę w klubie można również wykorzystać na Sylwestrze. W tę jedną noc w roku rzeczywiście można zaszaleć stylizacyjnie.

Koszula na jazdę konną

Do stadniny koni idealnie sprawdzą się koszule w kratę typu kowbojki. Nazywane są także koszulami westernowymi. Kraty noszą wszyscy, ponieważ są one praktyczne i z powodzeniem mogą być noszone również na co dzień. Do jeździectwa lepiej założyć koszulę obszerną, która nie będzie hamowała funkcji motorycznych.

Koszula na randkę

Na randkę najlepsze będą koszule zmysłowe i kobiece np. w tonacji pastelowej lub czerwieniach. Takie koszule powinny podkreślać atuty kobiece i krągłe kształty. Nie mogą jednak eksponować zbyt dużo. Lepiej dla przyszłego wybranka pozostawić element tajemnicy.

Koszula do kościoła

Koszule do kościoła muszą być stonowane. Niedopuszczalne są krzykliwe kolory. Trzeba pamiętać, że nie mogą to być również koszule ze zbyt widocznymi dekoltami lub wyciętymi elementami. Ramiona koszul muszą być zabudowane. Najlepiej sprawdzi się klasyczna czerń i biel wraz z ładną torebką i kapeluszem ozdobnym. Do kościoła można założyć eleganckie dopasowane koszule, które pasują do garsonki.

Koszula na ślub

Dla uczestników ślubnych ceremonii koszule również nie są wykluczone. Muszą to być jednak koszule bardzo eleganckie. Trzeba pamiętać, że kolor biały lub beżowy w tym dniu jest zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej. Można jednak założyć muślinową, jedwabną lub atłasową koszulę w kolorze słońca, brzoskwini, mięty lub zdecydować się na coś bardziej wyrazistego jak fuksja. W zestawieniu z tym ostatnim kolorem, który sam w sobie jest bardzo widoczny, lepiej zrezygnować z narzucających się dodatków i akcesoriów.

Przykłady wymienionych w artykule koszul damskich znajdziesz w Dstreet.pl

Koszule damskie – jak dobrać je stosownie do okazji?
Przewiń na górę