Najważniejsze parametry dobrego szlafroka

Jeśli by chcieć wybrać jeden, zdecydowanie najwyżej ceniony element odzieży przez panów i panie, to zdecydowanie większość bez namysłu orzekłaby, że chodzi tu o szlafrok. Warto jednak dowiedzieć się, jakimi cechami powinno się takie szlafroki wybierać. Jak wybrać szlafrok damski i męski?

Czym się różnią oba szlafroki?

Na samym początku warto się jednak upewnić co do tego, czym tak naprawdę powinny się różnić od siebie oba modele szlafroków, czyli wersje damskie i męskie. Oczywiście najbardziej rzucającą się w oczy różnicą jest kolorystyka, ponieważ męskie modele najczęściej spotyka się w wersji ciemnej, lub też ewentualnie szarej. Jeśli natomiast chodzi o wersje damskie, to są one kolorowe i pastelowe.

Jaki krój?

Nie tylko w przypadku modeli damskich, lecz również jeśli kupuje się szlafroki męskie, trzeba dużą uwagę przyłożyć do tego, jaki będzie jego krój. Mowa tu jest o tym czy będzie to szlafrok długi, czy też może krótki, czy będzie miał długie lub też niewielkich rozmiarów rękawki, oraz oczywiście, czy będzie to model cechujący się dodatkowym wyposażeniem w postaci paska, czy też kaptura. Oczywiście oba te elementy są bardzo porządne i znacznie poprawi się wygoda i komfort czerpane z takiego szlafroka.

Jaki materiał wykonania?

Na koniec podczas wybierania szlafroka męskiego i damskiego trzeba zdecydować się na to, z jakiego materiału ma być dany szlafrok uszyty. Nie chodzi tu jednak tylko i wyłącznie o jego wygląd, lecz przede wszystkim o walory użytkowe.

Przykładowo dużą popularnością cieszą się szlafroki damskie bawełniane, które nie tylko są miłe w dotyku, lecz również dobrze się prezentują, a na koniec zauważyć trzeba, że są także sprzedawane w dobrych cenach. Niestety dużą ich wadą jest to, że nie są one zbyt ciepłe. Z tego też powodu bardzo dobrym pomysłem jest kupienie modelu jedwabnego. Wielu osobom wydaje się on zbyt cienki i delikatny, lecz wykazuje się on rewelacyjnymi właściwości termicznymi. Dzięki temu jest to jeden z najlepszych damskich modeli, ponieważ nie tylko jest ładny i delikatny, lecz również jest bardzo ciepły

Najważniejsze parametry dobrego szlafroka
Przewiń na górę